Jaki pokrowiec motocyklowy wybrać

Jaki pokrowiec motocyklowy?

Czym się kierować przy wyborze?

Na co zwrócić  uwagę?

Postaramy się  jak najbardziej obiektywnie odpowiedzieć na powyższe pytania.

Pokrowce na allegro można znaleźć już za 10pln,  naprawdę!

Często więc posiadacze jednośladów decydują się na taki zakup, no bo co to za różnica..

Ma być wodoodporny i tyle, w opisie produktu jest, więc po co przepłacać?

Diabeł tkwi w szczegółach, o ile do trzymania w ogrzewanym garażu taki pokrowiec się nada, ochroni przed kurzem.

Niestety pod przysłowiową chmurkę się nie nadaje. Bardzo często tanie ortalionowe pokrowce w miejscu stykania się z motocyklem po prostu przemakają. Zapewne co poniektórzy pamiętają dawne namioty turystyczne.

Składały się one z  2 powłok:  Zewnętrznej “Tropiku” i wewnętrznej “sypialni” która przy małym deszczy wystarczała ale bez tropiku po godzinie ulewy mieliśmy w namiocie basen. Powszechne na rynku tanie plandeki to takie “sypialnie” Natomiast pokrowce motocyklowe Rumobike to tzw “tropiki”. Można to szybko sprawdzić organoleptycznie dotykając tkaniny , lub zdjąć pokrowiec  po ulewnym deszczu – (motocykl będzie suchy)

Co dalej?

Względy praktyczne, wygodne i pewne zapięcie pokrowca.

Spięcie na środku motocykla jedną taśmą z klamrą nie zdaje egzaminu. Przy silnym wietrze pokrowiec potrafi się zsunąć zarówno od strony kierownicy jak i tyłu motocykla, sam ściągacz na dole nie wystarczy.

Warto na to zwrócić uwagę ile jest klamer i jak jest to rozwiązane.

Oczko do przełożenia łańcucha, mała rzecz a cieszy , tym bardziej że pokrowiec potrafi zniknąć nie tylko od silnego wiatru..

Wentylacje: sprawdźmy czy takowe posiada, jeżeli tkanina nie oddycha szczelnie zakryty motocykl pod którym zbiera się wilgoć w czasie deszczu to idealna sytuacja dla rozwoju korozji i mamy gotowy “efekt zaparowanego worka”

No i wreszcie  słynna paro przepuszczalność czy inaczej oddychalność tkanin. Naturalnie w opisach aukcji internetowych można znaleźć oddychające pokrowce za 50-80 pln jednakże nie łudźmy się. Tkaniny powlekane membraną klimatyczną, a to właśnie ona zapewnia oddychalność kosztują naprawdę nie mało.

Z pewnością sam koszt tkaniny przekroczył by te 80pln a przecież nawet chińskie rączki muszą na tym zarobić, nie mówiąc o  dealerach. Jeśli pod plandeką nie znajdziemy “podgumowanej” warstwy, zapomnijmy że pokrowiec posiada membranę.

Więc:

Jaki pokrowiec motocyklowy wybrać?

Mam nadzieję że trochę pomogliśmy?

Znacie powiedzenie “Nie stać mnie na tani produkt”

My znamy, nigdy nie oszczędzam na butach czy oponach samochodowych, wiem jak jest to ważne dla mojego komfortu czy bezpieczeństwa. Myślę że Wasze motocykle to coś więcej niż zabawka, i zasługują na więcej niż ..

No właśnie, sami sobie odpowiedzcie..;)

 

jaki-pokrowiec-motocyklowy

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *