Jaką kurtkę motocyklową wybrać?

Początek przygody z motorem to wielka frajda dla kierowcy. Próby okiełznania pojazdu, wykonywanie pierwszych manewrów i wyruszanie w wycieczki.

Nigdy nie wiadomo, co nas spotka na drodze. Czasami zaskakują warunki drogowe i inne losowe zdarzenia, których wolelibyśmy uniknąć.

Ważnym krokiem przy posiadaniu jednośladu jest odpowiedni ubiór, aby w razie stłuczki czy zwykłego zaliczenia tzw. gleby, zapewnić sobie ochronę i uniknąć obrażeń.

Co brać pod uwagę dokonując wyboru?

Kurtka motocyklowa skórzana https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kurtki-motocyklowe-skorzane-14102.html powinna przede wszystkim zapewniać nam odpowiednie bezpieczeństwo. Materiał musi mieć wysoki stopień ścieralności (cordura, skóra bydlęca lub materiały z włóknami aramidowymi), aby wytrzymał potencjalne starcie z asfaltem. Tutaj nie sprawdzą się zwykłe kurtki motocyklowe skórzane z sieciówek, bo zwyczajnie nic nam nie dadzą. Kolejnym istotnym aspektem jest wygoda. Kurtka nie może krępować nam ruchów i uwierać, ponieważ to rozprasza, a na drodze musimy się w pełni skupić. Powinna też zawierać otwory wentylacyjne, aby zapewnić cyrkulację powietrza oraz warstwę ocieplającą. Dzięki temu komfort jazdy zostanie zachowany w każdych warunkach. Ostatnia rzecz, może i mało istotna, ale to sprawa indywidualna – wygląd. Będziesz w niej jeździć, więc żeby czuć się dobrze, zapewne chcesz też dobrze wyglądać. Warto wybrać ciuch, który będzie Ci się podobać i będziesz go nosić z przyjemnością.

Jak dobrać odpowiednią kurtkę?

Powinna być dopasowana do stylu jazdy. Jeśli jeździsz po mieście, kurtka może być lekka i z przewiewnej tkaniny. Na dłuższe trasy poleca się modele turystyczne, o dłuższym kroju i ocieplane. Pamiętaj też, aby przy wybieraniu rozmiaru brać pod uwagę ubranie pod kurtkę jednej lub dwóch warstw.

Aby dopasować odpowiedni dla siebie model najlepiej przymierzyć kurtki w sklepie stacjonarnym i wykonać w nich trochę ruchów. To niemały wydatek, a dobry jakościowo będzie nam służyć latami, dlatego powinniśmy dać sobie czas na dokonanie wyboru.