Kurtka motocyklowa

Dlaczego liczba motocyklistów z roku na rok rośnie? 

Polacy pokochali jednoślady. Zastanawiasz się, z czego to wynika? Po pierwsze, dają nam one wolność. Nie jesteśmy już obudowani szkieletem z metalu, jak wygląda to w przypadku samochodów. Czujemy wiatr we włosach, a im szybsza jest nasza prędkość, tym bardziej czujemy opór powietrza. Dla wielu osób komfort jazdy motocyklem jest zdecydowanie większy niż samochodem. Czujemy się jako jedność z maszyną, a technika jazdy jest zdecydowanie wyjątkowa i odróżniającą się od siedzenia w fotelu samochodowym. 

Ogromny wybór motocyklów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeżeli jesteś miłośnikiem offroadu, z pewnością zainteresują Cię modele typu cross. Jeżeli planujesz wyjazdy na długie wycieczki, najpewniej skusi Cię motocykl turystyczny. W sytuacji, kiedy liczy się dla Ciebie tylko prędkość oraz przyspieszenie auta, motocykl sportowy będzie tym, czego szukasz. 

Kurtka motocyklowa

Kupując swój pierwszy motocykl możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo istotny jest odpowiedni ubiór. W przypadku jednośladów nie mamy maski rozdzielczej, drzwi bocznych czy bagażnika, które uchroniłyby nas przed stłuczkami i kolizjami. Kurtka motocyklowa (dostępna do kupienia na Moto-tour) ma za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo właśnie w takiej sytuacji. Najczęściej są one wykonane ze skóry, dzięki czemu w kontakcie z asfaltem ograniczamy możliwość uszkodzenia skóry. Kurtki motocyklowe wysokiej jakości zawierają również element ochronny na kręgosłup, który zabezpiecza nas przed upadkiem na plecy.