Kask integralny – czy warto?

Kaski integralne to najpopularniejszy typ kasków motocyklowych. Odmiennie nazywane są kaskami zamkniętymi z racji na fakt, że ich skorupa nie ma otwierającej się szczęki, obejmuje całą głowę motocyklisty. Wielokrotnie wybierane są one do jazdy sportowej czy sportowo-turystycznej. Dużą wartością tychże kasków jest ich odporność, za co w znacznej mierze odpowiada m.in. pianka EPS i powłoka z której zostały zrobione. Najdoskonalsze kaski integralne na motor zrobione są z karbonu.

Kask integralny – charakterystyka oraz wykorzystanie

Pośród motocyklistów jednym spośród wielokrotnie wybieranych rodzajów jest kask integralny. Przyjęło się, iż tenże model jest najwygodniejszy podczas sportowej oraz profesjonalnej jazdy, lecz korzystają z niego również użytkownicy jednośladów do rekreacyjnych jazd. Kask integralny wyróżnia się zamkniętą pokrywą, składającą się z jednego elementu, bez otwieranej szybki lub części szczękowej. Takie wyjście uznawane jest za najbezpieczniejsze, ponieważ ze względu na brak łączeń oraz pomocniczych mechanizmów, kask integralny gwarantuje najdoskonalszą ochronę podczas uderzenia.

Czemu należałoby kupować kask integralny?

Kask integralny (dostępny do kupienia na moto-tour.com.pl) jest zawsze odpowiednim doborem, niezależnie od tego, jakim motocyklem jeździsz oraz jaki sposób jazdy wolisz. Zabudowana część szczękowa zapewnia optymalne zabezpieczenie, chroniąc dowolną część Twojej głowy. Szczelna skorupa jest zaopatrzona we wloty powietrza, jakie zapewniają oddychanie oraz powodują, iż skóra nie wydziela wielkich ilości potu. To zabezpieczenie głowy jest wyjątkowo zalecane młodym oraz początkującym kierowcom, jacy są niezwykle narażeni na ryzyko.