Jak wyciszyć wydech silnika?

Warto wiedzieć, że motocykliści coraz częściej zastanawiają się, co dokładnie powinno się zrobić, gdy hałas dźwięków wydobywających się z motoru przekroczy nie tylko granice prawa, ale również zdrowego rozsądku. W jaki sposób można wyciszyć wydech?

Db killer

Jest to rura, która po umieszczeniu do wydechu umożliwia na wyciszenie motoru nawet o 8 decybeli. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniany db killer należy kupić przy uwzględnieniu wewnętrznej średnicy wydechu.

Można także bez żadnego problemu zaopatrzyć się w model, który wyciszając nie tylko zredukuje, ale również podtrzyma brzmienie tłumika. Ponadto w zależności od producenta za omawiany produkt trzeba będzie zapłacić od 20 do nawet 700 złotych.

Wata do tłumika

Osoby posiadające bardzo głośne maszyny mogą zdecydować się na inne rozwiązanie. Wystarczy wyłożyć tłumik odpowiednią warstwą wełny. Należy mieć świadomość, że wspomniany zabieg można stosować także w przypadku oryginalnych wydechów, ponieważ fabryczna warstwa tłumiąca w raz z upływem czasu będzie ulegała nie tylko wykruszeniu, ale również ewentualnym uszkodzeniom.

Wymiana wydechu

W przypadku, gdy wydech będzie zniszczony, wystarczy zdecydować się na jego wymianę. Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w seryjny wydech. Oczywiście jest to związane z dużymi kosztami, które mogą dochodzić do kilku tysięcy złotych. Z kolei osoby dysponujące zdecydowanie mniejszym budżetem mogą kupić wydech akcesoryjny. Rekomendowane jest jednak zorientowanie się wcześniej czy wydatek przyniesie odpowiedni efekt.