Buty motocyklowe krótkie, czy długie?

Idealne buty motocyklowe zapewniają maksimum wygody oraz swobody. Powinny sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach. Istotne jest także to, aby były one w pełni bezpieczne. Faktem jest, że nie istnieje model, który sprawdzi się w absolutnie każdym przypadku. Czasami poszukiwanie wymarzonego modelu jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Nie każdy wie, czy lepszym wyborem będzie krótka, czy długa cholewka.

Ochrona nóg

Prawdą jest, że to buty motocyklowe (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/buty-motocyklowe-12508.html) z długą cholewką lepiej chronią nogi, a także utrzymują je w stabilnym położeniu. Ich konstrukcja jest o wiele bardziej ergonomiczna, co można uznać za sporą zaletę. Wiele osób wybiera je w dłuższą trasę. Wynika to z faktu, że ich wkładanie oraz zdejmowanie jest dość męczące. Ponadto nie zawsze są one komfortowe w chodzeniu, a więc nie jest to typowo miejskie obuwie. Modele z krótką cholewką są lżejsze, a zarazem praktyczniejsze, jeśli motocyklem poruszamy się w celu załatwienia spraw codziennych.

Design

Masywna konstrukcja butów motocyklowych z długą cholewką nie każdemu przypadnie do gustu. Krótkie modele przypominają często obuwie codzienne, które pasuje do rozmaitych stylizacji. Wzornictwo ma znaczenie, jednak bezpieczeństwo należy postawić na pierwszym miejscu. Obuwie za kostkę, a nawet dłuższe rekomendowane jest tym, którzy kochają szybką jazdę. Być może dobrym rozwiązaniem jest zakup dwóch par, które będą użytkowane zamiennie.