Nowoczesny kask integralny – na jaką wyściółkę postawić?

Wybierając nowy kask motocyklowy integralny warto zadbać nie tylko o to, aby zapewniał on bezpieczeństwo na drodze, ale również o to, aby poprawiał komfort podczas codziennej jazdy. Olbrzymią rolę odgrywa tutaj oczywiście wyściółka, która niestety przez wielu motocyklistów jest całkowicie pomijana. 

Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając kask integralny, którego zakupem jesteśmy zainteresowani warto sprawdzić, czy wyściółkę można w całości albo w części wyjąć. W niektórych modelach niestety wyściółki nie można wyjąć, dlatego też trudniej jest utrzymać kask w idealnej czystości. W kaskach otwartych i szczękowych dostęp do wnętrza jest dość prosty. Problem może pojawić się dopiero w przypadku kasków integralnych. 

kask integralny motocyklowy

Jaki rodzaj wyściółki wybrać?

Oryginalny kask motocyklowy integralny może mieć wyściółkę standardową albo termoaktywną, która w ostatnim czasie bije rekordy sprzedaży. Standardowa wyściółka robiona jest oczywiście ze zwykłych materiałów. Mowa tutaj przede wszystkim o naturalnej bawełnie. Termoaktywna wyściółka stosowana jest głównie w lepszych i droższych kaskach integralnych. Termoaktywna wyściółka, jak sama nazwa wskazuje pozwala sprawnie transportować wilgoć, dzięki czemu twarz nie będzie się pocić. Wybierając kask integralny warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj zamontowanej wyściółki, ale również na to, jak jest on wytłumiony. Ryk silnika i szum wiatru potrafi naprawdę zepsuć przyjemność z jazdy, dlatego też warto rozejrzeć się za cichymi kaskami motocyklowymi integralnymi.